להזמנות ובירורים:
052-5068585
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
   
  מי אשם במקרה של תאונת דרכים בין שני רכבים עקב מזג אוויר
 
החורף הוא לא זמן אידיאלי להיכנס לרכב ולעלות על הכביש. כשאין ברירה, אין ברירה, אך כדאי לא לשכוח שהחורף מביא עימו לצד גשמי הברכה הרבים גם לא מעט תאונות דרכים. בין אם בשל היותו של הכביש חלק ובין אם בשל ערפל שמכסה את שדה הראייה- יותר תאונות דרכים מתרחשות בחורף. אחת השאלות שמטרידות ביותר נהגים המעורבים בתאונת דרכים על רקע מזג אוויר סוער, היא באשמתו של מי נגרמה התאונה. מאמר זה יענה על השאלה כדי לשים קץ לתהיות ולסימני השאלה.
 
תאונת דרכים בין שני רכבים- שאלת האשמה איננה תמיד רלוונטית
לרוב שאלת האשמה בגרימת תאונת הדרכים מעניינת את הנהגים מסיבות של ביטוח. נהגים רבים סבורים, כי אם הם נסעו מהר מידי ובלמו חזק מידי (או במילים אחרות אם הם אחראיים לגרימתה של התאונה), הם לא יוכלו לקבל פיצוי, אלא שמדובר במיתוס שהוא איננו נכון, שכן כיום בישראל, במסגרת חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, יכול כל מי שנפגע לקבל פיצוי מחברת הביטוח המבטחת את הרכב, ללא קשר למידת האשמה שלו בגרימת התאונה. לכן מחוייבים כיום נהגים על-פי חוק לבטח את רכבם בביטוח חובה, כדי שבמידה ויהיו מעורבים חלילה בתאונת דרכים וייגרם נזק לרכבם או לגופם, הם יוכלו לקבל פיצוי ראוי, גם אם היה להם חלק בגרימת התאונה. החוק נועד לאפשר לכמה שיותר נפגעים בתאונות דרכים לקבל פיצוי, ללא קשר לשאלת האשמה בגרימת התאונה. על אף האמור, כאשר מדובר בתביעות נזיקין, מי שגרם לנזק הוא זה שיהיה חייב לשלם את כספי הפיצויים לנפגע. נהג שנפגע קשות מרכב נוסף על רקע עבירת תעבורה חמורה שביצע נהג אותו רכב יוכל לתבוע את הנהג שגרם להתרחשות התאונה עד שבע שנים ממועד התרחשות התאונה.
על מנת לקבל את כספי הפיצויים במקרה זה, יהיה על הנהג התובע להוכיח כי האשמה לגרימת התאונה רובצת על הנהג הנתבע.
 
נהג שירצה להגיש תביעת נזיקין- רצוי שיפנה לעורך דין
במקרים בהם מעוניין נהג שנפגע בתאונת דרכים בשל אשמה של צד שני להגיש תביעה כנגד הנהג האחראי לגרימת התאונה, רצוי כי יפנה הנהג הנפגע לעורך דין שייעץ לו באשר לנתיב הפעולה הרצוי ועל מנת שיסייע לו בניהול התביעה. עורך דין העוסק בתחום של דיני נזיקין יוכל לתת לנהג הנפגע הכוונה באשר לסיכויי ההצלחה של התביעה ולפעול למען השגת התוצאות הרצויות. 
 
  במה אתה מתעניין?
   
  סימולטורים
   
  הרצאות
   
  הדרכת קשישים
בנהיגת קלנועית
   
  נהיגה מתקדמת
   
  לימוד נהיגה
   
  הדרכות 4X4
   
  אפשר גם אחרת
   
  מרכז הדרכה נייד
לרכיבת אופניים