להזמנות ובירורים:
052-5068585
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
   
  קונים רכב משומש – הבדיקה הראשונה היא בדיקת בטיחות
 


קונים רכב משומש – הבדיקה הראשונה היא בדיקת בטיחות

 קניית רכב משומש היא תהליך אותו עוברים אלפי ישראלים מדי שנה, שכן מי יכול (או רוצה..) להרשות לעצמו לקנות רכב חדש לחלוטין? שוק הרכבים המשומשים מלא באפשרויות ומציאות שונות, כאשר מרבית תשומת הלב של רוכשי הרכבים המשומשים מופנית כלפי נושאים חשובים כמו מצב המנוע, כמות הקילומטרים שעבר הרכב, מספר הידיים שהוא החליף וכד'.
הקריטריון החשוב ביותר שצריך לעמוד לנגד עינינו כאשר אנו מתחילים בתהליך של קניית רכב משומש, הוא ללא ספק קריטריון הבטיחות. כן – המחיר, מצב המנוע, מצב הקילומטראז' וכד' הם קריטריונים חשובים בפני עצמם, אך הם חייבים לבוא במקום השני, אחרי קריטריון הבטיחות. אחרי הכל – אנחנו קונים את הרכב על מנת לנהוג בו, להשתמש בו וליהנות ממנו. לא נוכל לעשות את כל זה, אם הרכב שנקנה לא יהיה בטיחותי דיו.
 
מצב הבלמים, כריות אוויר ועוד – דגשי בטיחות בקניית רכב משומש
בבואנו לבדוק רכב משומש אותו אנו שוקלים לרכוש, חשוב לזכור כי ברכבים ישנים, או כאלו שעברו כמה וכמה אלפי קילומטרים (גם אם יוצרו רק לפני כמה שנים בודדות), עלינו לשים דגש מיוחד על תקינות מערכות הבטיחות. כאשר קונים רכב חדש, ברור לנו כי הוא מגיע מצויד במערכות הבטיחות הבסיסיות וכי הן במצב טוב, שכן הן חדשות לגמרי. בכל הנוגע לרכבים משומשים, עולה שאלה כפולה – האם רכב זה בכלל מצויד במערכות הבטיחות הבסיסיות שאנו רוצים שיהיו ברכב שלנו (זוהי בדרך כלל פונקציה של גיל הרכב), ואם כן – האם הן כולן תקינות ופועלות?
אז מהן אותן מערכות בטיחות בסיסיות שנאו רוצים לוודא שקיימות ברכב, ופועלות כראוי? נתחיל במערכת הבסיסית ביותר – הבלמים. מה מצבם? האם הם זקוקים לשיפוץ? מתי הוחלפו בפעם האחרונה? בנוסף, חשוב לוודא כי ברכב מערכת ABS המונעת את נעילת הבלמים בעת החלקה על הכביש. ברכבים חדשים המיוצרים כיום, דוגמת יונדאי I20, יונדאי גטס וכד', מערכות אלו מגיעות כסטנדרט מובנה ברכב. ברכבים בני עשר או חמש עשרה שנים, חשוב שנוודא כי מערכות אלו אכן קיימות.
מערכת בטיחות נוספת שחשוב שתהיה ברכב היא מערכת כריות אוויר. לא מספיק שלנהג יש כרית אוויר, כדאי שגם לשאר הנוסעים יהיו. כיום, אין סיבה להתפשר על כך. ארבע או שש כריות אוויר ברכב הן דבר נפוץ ולגיטימי, וחשוב לבדוק כמה כריות אוויר יש ברכב המשומש שאתם שוקלים לרכוש.
דבר נוסף שחשוב לשים אליו לב הוא חוזק השלדה והמבנה החיצוני של הרכב. רכבים מסוימים בנויים בצורה חזקה ויציבה יותר, מאפיין אשר יציל את חייכם במקרה של תאונה. כדאי להתמקד בדגמי הרכבים הבנויים בצורה חזקה יחסית, גם אם תצרוכת הדלק שלהם פחות טובה או אם הם יקרים יותר.
 
לסיכום, הדבר החשוב ביותר ברכב, ללא ספק, הוא רמת הבטיחות שהוא מציע לנו. אנחנו רוצים שהרכב שאנחנו קונים ישמור לנו על החיים במקרה של תאונה. וזה נכון בין אם אנחנו רוכשים רכב חדש, או משומש.
 
  במה אתה מתעניין?
   
  סימולטורים
   
  הרצאות
   
  הדרכת קשישים
בנהיגת קלנועית
   
  נהיגה מתקדמת
   
  לימוד נהיגה
   
  הדרכות 4X4
   
  אפשר גם אחרת
   
  מרכז הדרכה נייד
לרכיבת אופניים