להזמנות ובירורים:
052-5068585
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
   
  בטיחות בדרכים – דרכי חינוך אירגוניים
 
כולנו יודעים כי מכת המדינה הגדולה ביותר הם תאונות הדרכים. אין את מי להאשים חוץ מאשר את עצמנו. לא מדובר במלחמות אין ברירה שבהם נהרגים בנינו על ידי אויב זר, אלא על התנהגות לא אחראית ופזיזה על הכבישים שברוב המקרים מובילה לתאונות ולקיפח חיי אדם או לפציעתם ולגרימת נכות. כולם מתלוננים על מצב הכבישים והשילוט, אבל האמת היא שתלונות אלו באות לעזור לנו לטמון את הראש בחול בכל הקשור להתנהגות שלנו על הכבישים שמהווה את הגורם המכריע לתאונות הדרכים.

ישנן מכוניות בטיחותיות יותר (לדוגמא: רכבי טויוטה ורכבים יפניים אחרים) וישנן בטיחותיות פחות (יש הטוענים שהמכוניות הצרפתיות פחות בטיחותיות, אבל כל מקרה לגופו)ואין ספק כי תאונה בתוך רכב חזק כמו טויוטה ראב 4 או BMW פחות מסוכנת מתאונה ברכב "מתקמט", ועדיין, חסר הרבה חינוך וידע בכל הנוגע לבטיחות בדרכים. עמותת "אור ירוק" לדוגמא, משקיעה משאבים בלתי נדלים כדי לתרום לנושא.
 
בטיחות בדרכים איננה הגנה על עצמי ומשפחתי בלבד
רבים חושבים כי בטיחות בדרכים פירושה הבטיחות שלי ושל בני משפחתי והמחשבה כי רכישת רכב גדול ומסיבי כדוגמת טויוטה שטח יכולה לפתור את הבעייה – אם כבר תאונות, אז שיהיה רכב גדול שיגן על הילדים. מחשבה זו לא רק שאיננה מתקרבת לפתרון הבעייה, אלא שבהרבה מקרים היא מחריפה אותה עקב הבטחון המופרז שחש הנהג בעת הנסיעה עם הרכב הגדול והמסיבי שלו על הכבישים. רכב גדול כמו טויטה או ואן כלשהו, אינם מקנים את הזכות לסמס בזמן הנהיגה ואשליית הביטחון היא אשלייה בלבד!
 
חינוך אירגוני לבטיחות בדרכים
במשרד התחבורה הבינו כבר לפני שנים רבות שהדבר תלוי בחינוך יותר מהכל ונעשים שיפורים רבים בתחום זה ובמיוחד בקרב צעירים העומדים לקבל את ההגה לידיהם בשנים הקרובות. מעבר למאמצי החינוך בבתי הספר לבני נוער נעשה מאמץ גדול גם לחינוך כזה בארגונים גדולים המעסיקים עובדים רבים. גם במקרה זה מעודד משרד התחבורה את הגופים הללו ומעניק סיוע נרחב.

תהליך חינוכי זה מתמקד בכמה תחומים עיקריים:
·         ניהול ייעודי של הבטיחות בדרכים בחברה על ידי אדם מיוחד
·         פיתוח תרבות של נהיגה בטוחה בדרכים
·         אחריות משותפת לכל הקשור בבטיחות בדרכים

פרוייקטים כאלה אינם אמורים להימשך תקופה מוגבלת, אלא להיות חלק מתרבות הניהול של החברה כל הזמן. חברות וארגונים שהצטרפו לפרוייקטים מאין אלה העלו את רמת המודעות לתאונות הדרכים, לגורמים לתאונות, לכמות התאונות, את חישוב העלויות כתוצאה מתאונות וכדומה.

העשייה בתחום זה באה לידי ביטוי בכמה מישורים כגון: שילוב הבטיחות בתרבות הניהולית של הארגון, הגדלת האחריות האישית והקולקטיבית בתחום זה, הקצאת משאבים לצרכי הדרכות, קמפיינים, הטמעת טכנולוגיות חדשות של בטיחות וכדומה. ארגונים שלקחו על עצמם משימה זו מרחיבים את מעגלי המודעות והשותפות גם לאנשים שמחוץ לחברה, כמו בני משפחה וגם עובדים שאינם נוהגים ברכבי החברה.

לסיכום: צמצום תאונות בדרכים מתחיל ממני
ישנם רכבים בטיחותיים יותר ופחות, ישנם כבישים בטיחותיים יותר ופחות, וישנם נהגים בטיחותיים יותר ופחות...
הקטנת או צמצום תאונות הדרכים הינה משימה לאומית המתחילה אצל כל אחד ואחד בעת הנהיגה שלו על הכביש. תרבות ארגונית הלוקחת על עצמה את הנושא יכולה להעניק כלים לעובדיה על מנת שיוכלו להתמודד עם נושא הבטיחות בנהיגה באופן יותר מושכל ופרקטי. כדי להצליח עם פרוייקט שכזה חייבים חברי ההנהלה להראות מעורבות ודחיפת העניין ואף להוות דוגמה אישית.
 
  במה אתה מתעניין?
   
  סימולטורים
   
  הרצאות
   
  הדרכת קשישים
בנהיגת קלנועית
   
  נהיגה מתקדמת
   
  לימוד נהיגה
   
  הדרכות 4X4
   
  אפשר גם אחרת
   
  מרכז הדרכה נייד
לרכיבת אופניים