להזמנות ובירורים:
052-5068585
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
   
  מדוע ביטוח צד ג' חשוב במקרה של תאונה
 


מדוע ביטוח צד ג' חשוב במקרה של תאונה

כפי שאתם יודעים, אף אחד לא באמת מעוניין לדמיין מצבים לא נעימים שעלולים להתרחש בעתיד. אף אדם נורמטיבי באשר הוא לא מפיק הנאה מלשבת ולדמיין מצב בו הוא מעורב בתאונת דרכים חס וחלילה. עם זאת, אנחנו חיים במדינה בה אחוז תאונות הדרכים הוא מהגבוהים בעולם. אין באמת קשר בין איכות הנהיגה שלכם או איכות הרכב בו אתם נוהגים לסיכוי שתעמדו בפני מצב בו תגרמו נזק לרכוש של אדם או של גוף אחר. מצב הכבישים בארץ רחוק מלהיות תקין וישנם לא מעט נהגים לא מצלחים בכבישים שמהווים פצצה מתקתקת. במיוחד לכבודכם הכנו את הטקסט הקצר הבא בנושא המורכב של ביטוח צד שלישי או ביטוח צד ג'.

מה הוא בדיוק ביטוח צד ג'
ראשית נתעכב לרגע על הביטוי צד ג'. מי הוא אותו צד ג'? ובכן, ביטוח צד ג' מתייחס לכל מי שלא חתום על הפוליסה. צד א' וצד ב' מתייחסים אליכם ואל חברת הביטוח. ביטוח צד ג' מתייחס לכל מי שנשאר, כלומר לכל אחד אחר. וזוהי בדיוק המהות של הביטוח הזה, לכסות נזקים אפשריים לרכוש של מישהו אחר שיהיה מעורב בתאונה עם הרכב שלכם. הדגש כאן הוא על נזקים ברכוש כיון שביטוח צד שלישי לא מכסה נזקים פיזיים שעלולים להיגרם להולך רגל או לנהג שיהיה מעורב בתאונה. עם זאת, אין להקל ראש בנזקים לרכוש, כפי שנרחיב כעת.

מקרים שעלולים להתרחש
אז כפי שציינו, אין שום דרך למנוע תאונות. כמובן שנסיעה איטית יותר או הימנעות מנהיגה במצבים בהם מזג האוויר סוער במיוחד יכולים להפחית את הסיכון, אבל תאונה אפשרית אינה תוצאה ישירה של המעשים ושל הנהיגה שלכם. דמיינו למשל מקרה בו אתם נוהגים לכם בזהירות בכביש ולפתע מחליקים על כתם שמן ונתקלים בעמוד תאורה. עלות תיקון של עמוד כזה יכולה להגיע לאלפי שקלים ואף למעלה מכך. כמו כן החלקה לא רצונית ברמזור למשל יכולה להסב לרכב שמולכם נזקים רציניים ביותר. ככל שערך המכונית שהתנגשתם בה גבוה יותר, כך גם הנזקים שתסבו לה יעלו כסף רב יותר.

אל תקלו ראש
חשוב להבין כי אנשים רבים נמנעים מלרכוש ביטוח צד ג', משום שהם לא מבינים עד הסוף את המשמעות של ביטוח זה. ביטוח צד ג' אינו קשור לשווי הרכב שלכם. גם אם אתם נוהגים בפיאט פונטו ישנה וגם אם אתם נוהגים בפורד פיאסטה משנות השמונים, עדיין הנזק שאתם עלולים להסב במקרה תאונה למרצדס חדשה, הוא רב. לעתים הנזק שאתם עלולים לגרום יכול לעלות על שווי הרכב שלכם. אז ביטוח מקיף הוא לא בהכרח מה שאתם זקוקים לו, אבל אין שום סיבה שתוותרו על ביטוח צד ג'. נסיעה בטוחה.
 
  במה אתה מתעניין?
   
  סימולטורים
   
  הרצאות
   
  הדרכת קשישים
בנהיגת קלנועית
   
  נהיגה מתקדמת
   
  לימוד נהיגה
   
  הדרכות 4X4
   
  אפשר גם אחרת
   
  מרכז הדרכה נייד
לרכיבת אופניים