להזמנות ובירורים:
052-5068585
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
   
  מערכות בטיחות והשפעתן על מחירי הביטוח
 


על מערכות בטיחות והשפעתן על מחירי הביטוח

מערכות בטיחות לרכב: מערכת ABS, בקרת יציבות, כריות אוויר, חיישני רוורס ועוד, הופכות לעניין שכיח מאוד בעולם הרכבים החדישים. המערכות הללו נועדו להציל את החיינו ולמזער נזקים גופניים ונזקים לרכב במקרה של תאונה או בלימת חירום. במקביל להתפתחות ולמגוון של מערכות בטיחות, נוצרה גם השפעה שלהם על מחירי הביטוח המקיף. מצד אחד, מערכות הבטיחות הופכות את הרכב לבטוח יותר ומצמצמות את סיכויי הפגיעה בו, אך מאידך, רוב מערכות הבטיחות יקרות ופגיעה בהן כרוכה בעלויות ניכרות לחברת הביטוח שלכם.

מערכות בטיחות לרכב

אל כריות האוויר הותיקות, שנחשבות לפריט חובה בדגמי רכב חדשים ולמערכת ה – ABS  שמשפרת את יכולת בלימת הפתע של המכונית, נוספו בשנים האחרונות לא מעט עזרי בטיחות נוספים, שכבר נמצאים בשימוש נרחב בעשרות אלפי רכבים בארץ :

מערכת ESP היא עזר בטיחות שתכליתו לשמור על יציבות הרכב ולמנוע התהפכות. היא מקבלת נתונים מחיישני ה – ABS ובמקרים של תנאי דרך בעייתיים, פניה חדה במהירות גבוהה מידי או תנועה חדה ולא צפויה של הרכב, המערכת מבצעת מעין בלימה ותיקון, באמצעות שליטה על תיבת ההילוכים, הבלמים ועל הספק המנוע.

חיישני רוורס מסייעים לנו למנוע חלק גדול מהפגיעות הקטנות שלנו ברכב או ברכבים אחרים, בעיקר בזמן חנייה. היא נותנת לנו חיווי באמצעות צפצוף כשהרכב קרוב מידי לעצם נייח ומאפשרת לנו להמנע מטעויות, במיוחד לגבי השטחים המתים שאינם בשדה הראייה שלנו. הגירסאות המשוכללות יותר של חיישני רוורס כוללות מצלמות, שגם מאפשרות לנו לראות את השטחים המתים בפועל. 

השפעת עזרי בטיחות על פרמיית הביטוח המקיף

ההגיון הבריא הוא שהתקנת עזרי בטיחות ברכב הופכת אותו לבטוח יותר מכל הבחינות, כך ששיעור פרמית ביטוח מקיף שתשלמו אמור להיות נמוך יותר. זו גם התקווה של העמותות המקדמות את המלחמה בתאונות הדרכים – הסבורות כי יש לעודד את הנהג הישראלי להשקיע במערכות הבטיחות גם באמצעים כלכליים. יחד עם זאת, בשל העלות הגבוהה של רוב המערכות האלה, הן מייקרות את ערך הרכב. במקרה של פגיעה  במערכות הבטיחות או גניבה שלהן, חברת הביטוח נכנסת להוצאות גדולות מהרגיל ולכן יש מקרים שפוליסת ביטוח מקיף לרכב עם עזרי בטיחות מיוחדים דווקא תהיה גבוהה יותר.

יש חברות שמוזילות את הפרמיה של ביטוח מקיף לרכבים בטוחים, ואחרות דווקא מעלות אותה. לפני בחירת חברה לביטוח מקיף לרכב שלכם, חשוב להכיר את המדיניות שלה בנושא ולהבטיח שהתקנת העזרים משתלמת לכם גם כלכלית. אך כמובן בל נשכח כי הבטיחות היא מכל לכול!
 
  במה אתה מתעניין?
   
  סימולטורים
   
  הרצאות
   
  הדרכת קשישים
בנהיגת קלנועית
   
  נהיגה מתקדמת
   
  לימוד נהיגה
   
  הדרכות 4X4
   
  אפשר גם אחרת
   
  מרכז הדרכה נייד
לרכיבת אופניים