להזמנות ובירורים:
052-5068585
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
   
  גיפ הוא לא כל רכב שטח באשר הוא
 


ג'יפ הוא לא כל רכב שטח באשר הוא

אנשים רבים מתבלבלים, וקוראים לכל רכב שטח שקיים בתואר ג'יפ. זה כמובן דוגמה אחת למצב שבו מותג הוא כ"כ חזק בקרב הציבור, עד ששם המותג, הופך השם הכללי של המוצר. כמובן שהג'יפ הוא לא המקרה היחיד. מספיק לחשוב על דברים כמו פלאפון או פריז'ידר - כדי להבין שלעתים המותג באמת יכול להשתלט על המוצר שלו. לכן, מאמר זה מתמקד בדגמים הספציפיים של חברת ג'יפ, ובמידע על פוליסות ביטוח עבור הרכבים הללו.
הדגמים הללו הם למעשה של חברה אמריקאית שנקראת דימלר-קרייזלר. אתם לא היחידים שלא כ"כ מכירים את החברה - אבל בה מכירים את הרכב שלה. הג'יפ נהיה פופולרי מאד במלחמת העולם השנייה, כאשר החברה ייצרה אותו במאות אלפי דגמים לצבאות של בעלות הברית. כיום החברה מייצרת מספר דגמים שונים של רכבי שטח, לשימוש צבאי ולשימוש אזרחי כאחד, ולחברה גם יש נציגות של מפעל בישראל שמייצר האמרים לצבא.
 
איך מבטחים את הרכבים?
באופן טבעי, רכבי הג'יפ הם רכבים יקרים יותר מאשר המכוניות הרגילות. כמו כל רכב שטח, יש לרכבי ג'יפ מנוע משופר וחזק יותר, וכן הפחחות שלו היא הרבה יותר איכותית - כי הרכב צריך לעמוד בתנאי שטח קשים יותר, ואסור שיראו עליו כל שריטה קטנה. לכן, גם ביטוח רכב עבור הג'יפ יהיה יקר יותר מביטוח רגיל.
נתחיל בביטוח שאתם בכל מקרה חייבים לעשות, וזה ביטוח חובה. ביטוח חובה נקרא כך משום שהוא זה ששומר עליכם בריאים ושלמים, וגורם לכך שלא משנה איזה תאונת דרכים אירעה - תמיד יהיה לכם כיסוי של חברת הביטוח לטיפולים הרפואיים. ביטוח חובה אף מכסה נזקים גופניים לצד ג' שנפגע בתאונה, ובמקרה של רכבי השטח של ג'יפ התאונה יכולה להיות עם השלכות כבירות, ולכן הביטוח הנ"ל חשוב כל כך.
כדי לעשות ביטוח רכב לג'יפ שלכם, מומלץ בחום שתעשו ביטוח מקיף. ביטוח מקיף כולל גם ביטוח רכב לכל נזק שעלול להיגרם לרכב עצמו (כולל גם גניבה או שריפה), וגם ביטוח צד ג' לנזק שייגרם לרכבים או לציוד של צד ג'. קחו בחשבון, כי המחיר של ביטוח רכב נקבע לרוב לפי מפתח פשוט למדי - המחיר של הרכב שלכם. הג'יפ נחשב אכן לרכב אמין, כך שמבחינה זו המחיר לא יהיה גבוה כמו ביטוח רכב דו גלגלי, אך העובדה שהג'יפ לכשעצמו הוא יקר יותר מרכבים אחרים, יעלה כמובן את מחיר הביטוח שלו.
 
להכיר כמה דגמים
יש כמה דגמי ג'יפ שתוכלו למצוא היום מחוץ לצה"ל, לרכישה חופשית לשימוש אזרחי. דגם אחד הוא של דגמי הרנגרל. דגם זה נחשב למעשה לג'יפ הקלאסי, בעיצוב המוכר יחסית, עם מנוע חזק כמו שאתם מחפשים ברכב שטח. יש גם דגמים עם עיצוב חדשני יותר. כך לדוגמה ג'יפ קומפאס נחשב לאחד מהפיתוחים האחרונים של החברה וכולל כמה שכלולים חדשים בעיקר בתחום הבטיחות בנהיגה ובנסיעה.
 
  במה אתה מתעניין?
   
  סימולטורים
   
  הרצאות
   
  הדרכת קשישים
בנהיגת קלנועית
   
  נהיגה מתקדמת
   
  לימוד נהיגה
   
  הדרכות 4X4
   
  אפשר גם אחרת
   
  מרכז הדרכה נייד
לרכיבת אופניים