להזמנות ובירורים:
052-5068585
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
   
  הסוגים השונים של ביטוח רכב
 


הסוגים השונים של ביטוח רכב

ביטוח רכב הוא חובה לכל נהג בישראל, בלי ביטוח רכב לא ניתן למעשה להזיז את הרכב ממקומו ונהיגה ברכב ללא ביטוח היא עבירה חמורה על החוק. ישנם שלושה סוגים של ביטוח רכב ומספר קריטריונים על פיהם מחליטות חברות הביטוח על תשלומי הביטוח.

סוגי ביטוח הרכב
·         ביטוח חובה לרכב – ביטוח החובה כשמו הוא, ביטוח שלא ניתן לנהוג ברכב בלעדיו, הביטוח הבסיסי מהווה כיסוי למקרה של פגיעה גופנית של הנהג או נפגע אחר מתאונה של הרכב.
·         ביטוח מקיף – ביטוח רכב מקיף כולל את כל האפשרויות השונות של נזקים לרכב כולל גניבה, ניפוץ שמשות, פריצה לרכב וכדומה. הסעיפים של ביטוח רכב מקיף שונים מאוד מחברה לחברה, סכום הכיסוי הביטוחי גם הוא שונה מאוד בין פוליסות הביטוח השונות. לכן, ישנה חשיבות  גדולה לסקר שוק לפני שמחליטים על חברת הביטוח לביטוח הרכב.
·         ביטוח רכב צד ג' – ביטוח רכב צד ג' מבטח כנגד נזקים שנגרמים לרכבו של צד שלישי בתאונה.

ממה מורכבת פוליסת ביטוח רכבים יד 2 ?
כל פוליסות הביטוח כולל ביטוח רכבים יד 2 מורכבת מכמה פרמטרים שונים המשפיעים על הכיסוי הביטוחי ועל מחיר הפוליסה, מרכיבים אלו כוללים למשל:
·         השימוש ברכב – ישנו הבדל משמעותי בגובה תשלומי הפוליסה בין רכבים פרטיים לרחבים מסחריים. רכב מסחרי מטבעו יבלה זמן רב יותר על הכביש, יהיה חשוף לבלאי רב יותר ויש לו פוטנציאל גדול יותר להיות מעורב בתאונות לכן הפוליסה שלו יקרה יותר.
·         מחיר הרכב – רכבים יד 2 מטבעם פחות יקרים מאשר רכבים חדשים ועל כן הביטוח שלהם פחות יקר. רכב חדש שניזוק בתאונה ידרוש תיקון יקר יותר, יש סיכוי גדול יותר לרכב חדש להיגנב וכדומה.
·         וותק הנהג וגילו – ביטוח רכב עבור נהג חדש או נהג צעיר יקר יותר מאשר עבור נהג וותיק. חברות הביטוח יוצאות מנקודת הנחה כי נהג חדש או צעיר ללא ניסיון רב בנהיגה הינו בעל סיכוי רב יותר להיות מעורב בתאונה ועל כן הביטוח שלו יקר יותר.
·         מין הנהג – בשל העובדה שנשים נוטות להיות מעורבות בפחות תאונות קטלניות חברות הביטוח מעניקות הנחה בביטוח הרכב לנשים.
·         עבר תעבורתי – חברות הביטוח מסתכלות היטב על עברו התעבורתי של הנהג, ככל שלנהג יותר עבירות תנועה, יותר נקודות ויותר שלילות רישיון כך יגדלו תשלומי הביטוח שלו. חברות ביטוח רכב עשויות לסרב לבטח נהג אם הן מאמינות כי הוא נהג בסיכון גבוה. במקרים אלו ניתן לפנות לביטוח "הפול" שיבטח את הנהג. ביטוח רכב זה יקר מאוד ומהווה מוצא אחרון.

כיצד ניתן להקטין את מחירה של פוליסת ביטוח רכבים יד 2 ?
הדרך הטובה ביותר להקטין את עלותו של הביטוח היא לבחון פוליסות שונות בחברות שונות. חשוב לזכור כי ביטוח רכב הינו תחום תחרותי ומומלץ מאוד לעשות סקר מחירים. כמו כן, יש לשים לב לכך שביטוח רכב מקיף עבור רכבים יד שנייה שערכם נמוך עשוי להיות יקר יותר מערכו של הרכב ועל כן לא משתלם כלל וכלל.
 
  במה אתה מתעניין?
   
  סימולטורים
   
  הרצאות
   
  הדרכת קשישים
בנהיגת קלנועית
   
  נהיגה מתקדמת
   
  לימוד נהיגה
   
  הדרכות 4X4
   
  אפשר גם אחרת
   
  מרכז הדרכה נייד
לרכיבת אופניים