להזמנות ובירורים:
052-5068585
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
   
  ביטוח רכב
 


ביטוח רכב

במידה ואתם קוראים את המילים האלו עכשיו, רוב הסיכויים שאתם קרובים לסגירת העסקה ובקרוב תהיו הבעלים החדשים של רכב כלשהו. לא משנה אם מדובר על מכונית שרד או על פונטו חבוטה, את נושא הביטוח אין להזניח בשום צורה ואופן. כבר קרו לא מעט מקרים בהם נהג הסתפק ביטוח חובה ונאלץ לשלם עשרות אלפי שקלים משום שלא דאג לביטוח צד ג'. בטקסט הקצר שלפניכם נסקור את סוגי הביטוחים שקיימים על מנת להרחיב את הידיעות שלכם על התחום.

ביטוח רכב חובה
ביטוח רכב חובה הוא ביטוח שכשמו כן הוא – מחויב על פי חוק. אין לנהוג ברכב או אפילו להחזיק רכב בחנייה הפרטית מבלי לדאוג לבטח אותו מבעוד מועד. ביטוח חובה הוא הביטוח הבסיסי ביותר והוא מיועד לכסות אתכם במקרים של חבלות בגוף כתוצאה מתאונה. חשוב לזכור שגם במידה והרכב חנה ולא זז ובמקרה מאן דהו נתקל בו ונחבל, האחריות היא עליכם ואתם חשופים לתביעות. חשוב לציין שביטוח חובה תופס לגבי פגיעות בגוף בלבד ואינו מכסה פגיעות ברכוש.
מקרה ידוע הוא של אדם שרכש רכב ולא התכוון להשתמש בו במשך חודש. על כן הוא נמנע מלרכוש ביטוח רכב והשאיר אותו בחניית הבניין. אחד הילדים שמתגוררים בבניין החליק על הגלגשת שלו בוקר אחד, החליק ועף אל תוך השמשה הקדמית של הרכב. בעל הרכב נתבע ומאחר ולא היה ברשותו ביטוח חובה, הוא נאלץ לשלם מכיסו עשרות אלפי שקלים עבור הפגיעות הפיזיות של הילד. אי לכך, על תתמהמהו – במידה ואתם רוכשים רכב חדש או שפג התוקף של הביטוח שלכם, דאגו להסדיר את נושא הביטוח במהירות האפשרית.

ביטוח צד ג'
ביטוח צד ג' באופן עקרוני מכוסה בפוליסה של ביטוח מקיף. בכל מקרה, לא תמיד ביטוח מקיף אפשרי כיוון שחברות ביטוח נוטות לוותר על התענוג במקרים של רכבים ישנים (בני 10 או 12 שנים ומעלה). כמו כן אופנוענים למשל לא מבטחים לרוב את הרכב שלהם בביטוח מקיף ומסתפקים בביטוח צד ג' שנקרא גם ביטוח צד שלישי. השלישי הוא הצד שאינו בעל הפוליסה או חברת הביטוח, כלומר כל אחד למעשה. ביטוח צד ג' מכסה את המבוטח בהגנה במקרה של פגיעות לרכוש.
גם במידה ויש לכם למשל רכב ישן אבל רצה הגורל וכתוצאה מרשלנות פגעתם בעמוד תאורה עירוני, חשוב לדעת שללא ביטוח צד ג' אתם צפויים לשלם הון עתק עבור התיקונים. אין צורך גם לתאר את המקרים בהם נהג ברכב ישן וזול התנגש במכונית יוקרה ונאלץ לשלם סכומים גבוהים לבעל הרכב עבור התיקונים משום שלא דאג לביטוח צד ג' מבעוד מועד.

ביטוח מקיף
ביטוח רכב מקיף כולל בתוכו את כל סוגי הביטוחים האפשריים ומכסה את המבוטח נגד פגיעות ברכוש או בגוף הן עבור הנוסעים ברכב והן עבור הנוסעים ברכב שהיה מעורב בתאונה.
 
  במה אתה מתעניין?
   
  סימולטורים
   
  הרצאות
   
  הדרכת קשישים
בנהיגת קלנועית
   
  נהיגה מתקדמת
   
  לימוד נהיגה
   
  הדרכות 4X4
   
  אפשר גם אחרת
   
  מרכז הדרכה נייד
לרכיבת אופניים