להזמנות ובירורים:
052-5068585
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
   
  נהיגה בטוחה בכביש הערבה
 


טיפים לנהיגה בטוחה בכביש הערבה
 
הקיץ מגיע ואיתו החופשה  המיוחלת. כמו בכל שנה, גם הקיץ יבחרו אלפי ישראלים לבלות את החופשה שלהם באילת וליהנות ממלונות מפנקים, חופי ים קסומים, ושלל אטרקציות ימיות. מרבית הישראלים, בייחוד אלה שיורדים לאילת עם כל המשפחה, בוחרים לעשות זאת ברכב הפרטי, בנסיעה דרך כביש הערבה . בעבר אופציה נוספת הייתה נסיעה דרך כביש 12, אבל מאז הפיגוע שהיה שם השנה, הכביש העובר בסמוך לגדר הגבול עם מצרים שומם אפילו יותר מהרגיל. אלא שרוב הישראלים שוכחים כי הרבה יותר נהגים מקפחים את חייהם מדי שנה בכביש הערבה, בתאונות דרכים, מאשר בפיגועים בטחוניים. אם גם אתם בדרך למלון קוראל ביץ', מלון הנסיכה או לכל יעד אחר באילת, והחלטתם לנהוג בעצמכם את כל כביש הערבה, הנה כמה טיפים לנהיגה בטוחה, כדי שתוכלו להתחיל את החופשה בראש שקט:
 
 
·         לא בשעות הלילה - בשעות הלילה הרבה יותר קשה להבחין במכוניות האחרות בכביש, שברובו אינו מואר. נהגים רבים נוסעים עם האורות הגבוהים דלוקים, לא תמיד זוכרים לעבור לאורות רגילים ומסנוורים נהגים אחרים. בשעות החשכה גם יהיה לכם קשה יותר לעקוב אחר סימון השוליים ופס ההפרדה בין הנתיבים, ותצטרכו להשקיע מאמץ גדול יותר כדי להישאר במרכז הנתיב שלכם, מה שיוסיף לעייפות שממילא תשתלט עליכם בשלב כזה או אחר.
 
·         לא לבד - אורכו של כביש הערב, מים המלח ועד לכניסה לעיר אילת, הוא כמעט 180 ק"מ. גם אם אין בו כלל תנועה, ואתם יכולים לנהוג במהירות קבועה ויציבה, מדובר בנסיעה של שעתיים לפחות. מכיוון שרוב מי שקורא את המאמר הזה לא גר באזור ים המלח, סביר להניח שהחלק הזה של הנהיגה יהיה האחרון בנסיעה ארוכה הרבה יותר. מכיוון שכך, עדיף לחלוק את הנהיגה עם אדם אחד נוסף לפחות, שיוכל להחליף אתכם מאחורי הגלגל כשתרצו לנוח קצת, ואפילו לנמנם. גם אם אין לכם אפשרות להתחלף בנהיגה דאגו שהנוסעים האחרים ברכב יישארו ערים במהלך הנסיעה, ויעסיקו אתכם, כדי להבטיח שלפחות אתם לא תירדמו.
 
·         לא על בטן ריקה - הדרך הטובה ביותר להעביר את תחושת העייפות או הנמנום שאין ספק שתחושו בשלב כלשהו בנהיגה לאורך כביש הערבה, היא מנת סוכר. כך תקבלו זריקת אנרגיה שתשאיר אתכם ערניים, לפחות לזמן קצר יחסית. אם לא זכרתם לקחת איתכם צידה לדרך מהבית - שתייה, חטיף אנרגיה, פרי או כל מאכל אחר שלא יסיח את תשומת ליבכם מהנהיגה, תוכלו לעצור בכל אחת מתחנות הדלק והרענון הפרושות לאורך הכביש. תחנות כאלה תוכלו למצוא בצומת הערבה, בחצבה, בעין יהב, ספיר, וכמובן בפונדק ה-101 המיתולוגי של כושי רימון, ובפונדק יוטבתה שבו תוכלו להתענג על כל מוצרי החלב המפורסמים של המחלבה המקומית.
 
·         לא בהכרח ברכב פרטי - כשמחירי הדלק מגיעים מדי חודש לשיא חדש, אל תשכחו שהנסיעה ברכב הפרטי שלכם לאילת היא אומנם חוויה, אבל תעלה לכם לא מעט. דרך זולה יותר, וכמובן בטוחה יותר, להגיע לאילת, היא באחד מקווי האוטובוסים היומיים היורדים לעיר הדרומית. גם תחסכו כסף, וגם תוכלו להעביר את הנסיעה כולה בעיניים עצומות. רק אל תשכחו להתעורר בהפסקה היחידה שתהיה לכם בדרך, כדי שלא תצטרכו להתאפק עד אילת...
 
 
  במה אתה מתעניין?
   
  סימולטורים
   
  הרצאות
   
  הדרכת קשישים
בנהיגת קלנועית
   
  נהיגה מתקדמת
   
  לימוד נהיגה
   
  הדרכות 4X4
   
  אפשר גם אחרת
   
  מרכז הדרכה נייד
לרכיבת אופניים