להזמנות ובירורים:
052-5068585
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
   
  שיפור מיומנויות הנהיגה
 
כל מי שמוכן לשפר את כישורי הנהיגה שלו, מגיע לו "כל הכבוד!". הנהגים המיומנים ביותר, כולל אלה שמשתתפים במרוצי מכוניות כמו פורמולה 1 או  WRC , אף פעם לא טוענים שהם הכי טובים, וממשיכים להתאמן, לא משנה בכמה גביעים הם כבר זכו.
אזהרות לפני התרגול:
  • נהיגה בכלי רכב כבדים (רכבי שטח, טנדרים, משאיות) דורשת מכם להיות מודעים כל הזמן ליציבות הרכב במהירויות שונות בסיבובים לפני שמנסים לבלום עם בלם היד, כדי למנוע את התהפכות הרכב.
  • וודאו שהרכב במצב מתאים לפני שאתם נוהגים בו. אם ה-suspension ברכב לא פועל באופן נכון, אתם עלולים להסתכן שלא במתכוון.
  • באשר לתקינותם של אותם צמיגים לרכב – ודאו שהצמיגים מנופחים כראוי ושהם במצב תקין. אם לא תבדקו שהצמיגים אכן תקינים, אתם עלולים להסתכן.
היכן להתאמן
כללית, אם יש לכם גישה לכלי רכב מסוגים ומודלים שונים, מומלץ להחליף ביניהם לעיתים קרובות. בדרך זו תוכלו להתאמן בנהיגה באופן כללי ולא להתמקד בנהיגה ברכב ספציפי.
כדאי למצוא שטח שיאפשר לכם אימונים בנהיגה. כמו למשל שדה תעופה נטוש שיש בו מסלולים ארוכים, פינות לביצוע פניות ומרחבים פתוחים. אם לא, חפשו שטחים שכוללים אחת מאפשרויות אלה. כמו, כביש נטוש או חניון שאינו בשימוש.
בעת התרגול, התמקדו לאו דווקא בנהיגה עצמה, אלא נסו לחוש את ההתנהגות של הרכב עצמו. כלומר, יציבות, תאוצה, מרחק בלימה וכדומה. כאשר תלמדו כיצד לחוש את הרכב, תוכלו לנהוג בכל רכב מאותו סוג.
חישבו על כל מצב היפותטי שבו אתם עלולים להיתקל, למשל תקר בגלגל, נהיגה במרדף וכו'. נסו לדמיין מה עליכם לעשות במקרה ספציפי זה. לאחר מכן היכנסו למכונית ועשו זאת. רשמו לעצמכם את נקודות התורפה שלכם, ופעלו לשיפורן.
התאמנו על עצירת חירום. ואם המכונית מאובזרת ב-ABS, בטלו זאת כאשר אתם מתאמנים.
כאשר אתם נוהגים, שננו כל סכנה שיכולה להתרחש. וכעת, כאשר הזמן בידיכם, חישבו מה אתם יכולים לעשות טוב יותר, ותרגלו זאת.
מספר תרגילים שכדאי להתחיל בהם:
  • התאמנו בנהיגה לאחור תוך שאתם נעזרים רק במראות הצד. ברגע שתרכשו יכולת זו, תהיו בעלי אחת המיומנויות השימושיות ביותר לנהגים.
  • התאמנו בעצירת חירום. עשו זאת במגרש ריק רחב ידיים, ובשום אופן לא על הכביש.
  • בדקו את הבלמים מייד לאחר שהתחלתם לנסוע בהמשך הדרך.
חשוב לזכור:
  • תרגול מביא לשלמות. אתם לא יכולים להפוך לנהגים טובים יותר על ידי נהיגה במחשב.
  • לא משנה עד כמה אתם טובים, אל תראו זאת, אלא אם כן זה הכרחי. הברדלס הוא החיה המהירה ביותר על פני כדור הארץ, אבל הוא רץ במהירות רק כאשר הוא חייב לעשות זאת.
  • תיהנו בזמן התרגול.
נסו להפעיל תמרונים מסובכים במהירות נמוכה, ולאחר מכן הגדילו את המהירות. זה יאפשר לכם לחוש את התנהגותה של המכונית ותדעו למה לצפות במהירויות גבוהות יותר.
 
  במה אתה מתעניין?
   
  סימולטורים
   
  הרצאות
   
  הדרכת קשישים
בנהיגת קלנועית
   
  נהיגה מתקדמת
   
  לימוד נהיגה
   
  הדרכות 4X4
   
  אפשר גם אחרת
   
  מרכז הדרכה נייד
לרכיבת אופניים