להזמנות ובירורים:
052-5068585
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
   
  שיטת הניקוד החדשה
 
שיטת הניקוד החדשה היא השיטה  המגדירה ומפרטת את סוג העבירות ואת מספר הנקודות שיחויב בהן העובר את העבירה שבה הורשע. רשות הרישוי מנהלת מעקב ממוחשב המתעדכן באופן שוטף אחרי כל הנהגים. כל עבירה נרשמת לאלתר במרשם העבירות, לרבות מספר הנקודות שהנהג המורשע חויב בגינן.
ניתן (וחשוב ביותר לעשות זאת!) לקרוא על אודות השיטה בתקנות התעבורה שמפרסם  משרד התחבורה בכלל ועל אופן הניהול והצבירה של נקודות החובה. בתוספת השישית לתקנות מתפרסמת טבלה ובה מפורטים כל סוגי העבירות, לרבות אלה שלא מחויבים עליהם אף לא בנקודה אחת. שיטת הניקוד שונתה החל משנת 2003 .
הטבלה מקלה מאוד על נהגים לראות את הסעיף בדו"ח שבגינו חיובו ולפיכך לדעת מבעוד מועד כמה נקודות חובה יירשמו להם.
להלן מידע על אודות מרכיביה של השיטה:
  1. במידה שנהג מורשע בסעיפים שונים, מצטברים, במרשם העבירות ייזקפו לחובתו הנקודות עבור העבירה שבגינה קיבל את הניקוד הגבוה והמחמיר ביותר.
  2. במידה שנהג מערער על הרשעתו והודיע על כך לרשות הרישוי, לא ייצברו לחובתו הנקודות בגין העבירה שעליה הוא מערער עד לקבלת פסק דין סופי בעניינה.
  3. תוקפן של הנקודות שהנהג צבר הוא למשך שנתיים.
  4. אם נהג צבר לחובתו 22 נקודות או יותר, תקופת הצבירה תוכפל ותעמוד על ארבע שנים.
  5. והיה ונהג צבר לחובתו 12 עד 22 נקודות הוא יזומן לקורס נהיגה מונעת ובסיומה יידרש לעמוד למבחן עיוני.
  6. נהג שצבר בין 24 ל- 34 נקודות יידרש ללמוד ולהיבחן בקורס נוסף מטעם משרד הרישוי.
  7. צבירת 36 נקודות ומעלה גוררת פסילת רישיון למשך שלושה חודשים וחידוש תוקף הרישיון מותנה בהצלחה במבחן עיוני חוזר.
  8. הישנות עבירות עד לצבירת 36 נקובות בתוך שש שנים מיום הפסילה הראשונה יגרור פסילה למשך תשעה חודשים, אשר בסיומם יידרש הנהג להיבדק במכון רפואי לבטיחות בדרכים ובבחינות שונות.  
  9. כיום, יותר מאשר אי פעם בעבר, שיטת הניקוד גלויה ושקופה ומאפשרת לכל נהג לדעת מבעוד מועד מה המחיר שייגבה ממנו על כל עבירה. האם יש בשיטה זו משום הרתעה? ייתכן כי זה הערך המוסף החשוב ביותר כשלעצמו. כך או כך – עצם פרסום השיטה עשוי לגרום לנהגים לנהוג באופן זהיר ומבוקר יותר.
 
 
 
העבירה, ההרתעה והמחיר
לכל עבירה מוצמד תג  המחיר שלה – מספר הנקודות. מי שמקבל לידיו דוח על עבירת תנועה יכול להסתייע בטבלה, שבה מפורטים סוגי העבירות והניקוד על כל אחת מהן. כל סעיף מוגדר כסמל עבירה בדוח. שיטה זו מקלה על נהגים לבחון כמה נקודות נזקפות לחובתם.
לדוגמה: נהיגה ללא רשיון- שמונה  נהיגה בשכרות- 10 נקודת, נהיגה עם רשיון נהיגה שפג תוקפו לפני שנה ויותר – שמונה נקודות, נהיגה בסמן פסילה- 10 נקודות. יצוין, כי יש עבירות שאין עליהן ניקוד.
 
 במאמר מוסגר וחותם: מעת לעת עורכת משטרת התנועה ביקורות, מחסומים ומבדקי שכרות לנהגים. האכיפה הקשוחה והמוגברת היא חלק חשוב מהמאבק נגד תאונות דרכים, אבל היא אינה יכולה למלא את העדר תרבות נהיגה של נהגים רבים ואת חוסר נקיטת אמצעי הזהירות והבטיחות המחייבים כל נהג ברכב. עם זאת, אין ספק כי פרסום שיטת הניקוד והיכולת לדעת מבעוד מועד איזה הן העבירות שהניקוד עליהן גבוה במיוחד עשוי, אולי, למתן את נהיגתם הפרועה של מי שסבורים כי" לי זה לא יקרה".
 
המאמר באדיבות עורך דין תעבורה- עופר חורש. למידע נוסף הכנסו :
http://www.horesh.biz/צבירת-נקודות
 
  במה אתה מתעניין?
   
  סימולטורים
   
  הרצאות
   
  הדרכת קשישים
בנהיגת קלנועית
   
  נהיגה מתקדמת
   
  לימוד נהיגה
   
  הדרכות 4X4
   
  אפשר גם אחרת
   
  מרכז הדרכה נייד
לרכיבת אופניים