להזמנות ובירורים:
052-5068585
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
   
  סוגי רכבים חשמליים והיתרונות הבטיחותיים שלהם
 
מאבק בתאונות הדרכים דורש היכרות עם כל סוגי הרכבים הנמצאים על הכביש. בין אם מדובר על נתיבי תחבורה ציבורית, כבישים מהירים או איזורי רכב תפעולי, זהירות בדרכים חייבת להיות מוצבת בראש סדר העדיפויות. יחד עם זאת, לעיתים הטכנולוגיה מקדימה את האדם, ודורשת שינוי או התאמה של נהלים ותקני בטיחות קיימים. דוגמא מצוינת לכך ניתן לראות בהתייחסות הבטיחותית החדשה אל רכבים חשמליים.

ברור, כי על מנת למנוע תאונות דרכים ברכב שטח חשמלי, יש צורך בפיתוח מיומנויות נהיגה לכלל האוחזים בהגה. בסוגי רכבים חשמליים אחרים, כגון רכב תפעולי או אוטובוס, נדרשת גם הקניית הרגלים נכונים עבור הנוסעים. אך מה היתרונות של רכבים חשמליים, וכיצד הם באים לידי ביטוי בכל ייעוד?

מפרט טכני ואבזור בולט בכל סוג של רכב חשמלי

להלן דגמים פופולאריים של רכבים חשמליים, ייעודם בענפים השונים והיתרונות הבטיחותיים שלהם:
א. רכב חשמלי מרכב קצר או ארוך – אלו כלי רכב משולבים להסעת נוסעים, משאות או מטענים. בקטגוריה זו של רכבים יש אפשרות לבחור בין כלים דו מושביים עם ארגז משא קצר, כלי רכב עם 4 מושבים או כלי רכב המשלבים מושב אחורי נפתח לארגז משא. היתרון הבטיחות של רכב חשמלי מרכב קצר או ארוך בא לידי ביטוי במפרט האבזור. כלי הרכב הללו מתוכננים ומיוצרים לנשיאת משקל של עד 350 ק"ג, אך הם מציעים גם יציבות גבוהה בתנאי דרך ונהיגה קיצוניים.

ב. רכב שטח חשמלי – אלו כלי רכב שייעודם נסיעה בדרכים משובשות. אפשר למצוא אותם בעיקר בענפי תעשייה, אך גם משקים פרטיים משתמשים בהם לצורך התניידות על גבי כורכר, חול, בוץ ואפילו שלג. קבוצה זו של רכבים היא בעלת מרווח גחון גבוה, מערכת מתלים מוגבהת וצמיגים גדולים ורחבים. גם רכבי שטח חשמליים מצוידים בכל אמצעי הבטיחות והנוחות המקובלים. יתרה על כך, יש אפשרות בחירה בין תצורות שונות: קצר, ארוך, מושבים או ארגז משא.

ג. אוטובוסים חשמליים – הדור הבא של הרכבים החשמליים כבר מציע אוטובוסים לשימוש פרטי או ציבורי. הייעוד שלהם הוא הסעת כמות גדולה של נוסעים בו זמנית, מבלי לוותר על שיקולי בטיחות וזהירות בדרכים. האוטובוסים מגיעים עם רמת מפרט ונוחות יוצאת דופן, גם בהשוואה לרכבים עם מנועים רגילים. ברכבים אלו ישנם מושבים ארגונומיים, סביבת נהג מתקדמת, לוח מחוונים הכולל מד טעינה, מד מהירות ונוריות בקרה ואזהרה.

הם אידיאליים עבור הסעות פנימיות במפעלים, קיבוצים, מושבים, פארקים וגם מרכזי קניות, בתי חולים ושדות תעופה.
לסיכום, המפרט הטכני של רכבים חשמליים מוכיח, כי שמירה על כללי בטיחות בדרכים היא תמיד רלוונטית וחיונית. זהו מפרט המתקיים בכל דגמי הרכבים החשמליים, לרבות רכב מרכב קצר או ארוך, רכב שטח חשמלי ואוטובוסים. 
 
  במה אתה מתעניין?
   
  סימולטורים
   
  הרצאות
   
  הדרכת קשישים
בנהיגת קלנועית
   
  נהיגה מתקדמת
   
  לימוד נהיגה
   
  הדרכות 4X4
   
  אפשר גם אחרת
   
  מרכז הדרכה נייד
לרכיבת אופניים