להזמנות ובירורים:
052-5068585
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
   
  נהיגה בשכרות
 
בשנים האחרונות קיימת אכיפה מוגברת של כוחות המשטרה בכל הקשור אל נהיגה בשכרות ובהשפעת סמים. הסיבה לכך היא האחוזים הגבוהים של התאונות והקטל בכבישים משום השפעה זו של סמים ואלכוהול. מאמר זה יציין בפניכם מה יש לעשות אם אתם או אחד מבני מיקירכם נתפסתם נוהגים בשכרות. חשוב לציין שמונח המשפטי "נהיגה בשכרות" מתייחס לכל מקרה בו נתפס נהג עם אחוז אלכוהול בדם שהוא מעל המותר. יש אנשים שאחוז כזה אמנם לא ישפיע עליהם אך מבחינת החוק מדובר באיסור ועבירה חמורה. המאמר באדיבות עו"ד אבי ג'אן.
 

"קצת אלכוהול בדם"

אנשים רבים שנתפסו על ידי המשטרה בגין נהיגה בשכרות, טוענים כי הם חזרו מאירוע וכמות האלכוהול בדמם הייתה מזערית ולכן קרוב לוודאי שלא יעשו להם כלום. הם טועים!! מבחינה משפטית אין הבדל בין כמות קטנה לכמות גדולה יותר, שני המצבים הללו מכניסים את הנהג לאותו סיווג של 'נהג שיכור' ובשני המצבים קרוב לוודאי שהשופט יטיל על השיכור פסילת רישיון של שנתיים.
 

לא מומלץ להתנגד לבדיקת אלכוהול במקרה של נהיגה בשכרות

חשוב מאוד לא לסרב לבדיקת אלכוהול כאשר שוטר דורש זאת מכם. כל סירוב לבדיקה שם אתכם באופן אוטומטי תחת האשמה של נהיגה בשכרות. בנוסף, רבים אינם יודעים כי לשוטר יש סמכויות רבות, ביניהן הוא רשאי לדרוש מנהג שלדעתו נוהג תחת השפעת אלכוהול לתת לו דגימה של השתן שלו או הדם וזאת על מנת שהוא יאמת זאת או ישלול את העניין. הוא גם יכול לדרוש מהנהג לבצע בדיקת נשיפה. חשוב לשים לב כי שוטר חייב להודיע לנהג מדוע הוא דורש ממנו לבצע בדיקה זו או אחרת לאימות או שלילת נהיגה בשכרות, לבקש ממנו להסכים לבדיקה ולהסביר לו מה יקרה אם הוא יסרב לבדיקה.
 
לסיכום, אם קרה מצב בו נתפסתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול או אחד מיקירכם נתפס בגין נהיגה בשכרות, חשוב מאוד לפנות אל עורך דין המומחה בתחום. זה יעזור יברר עם הנהג את הנתונים, ידריך אותו כיצד לפעול וינסה להפריך את הטענה כי הוא נהג בשכרות או לעזור להקל בעונשו וזאת משום שזו הפעם הראשונה בה הוא נתפס ואין לו עבר תעבורתי או כל סיבה אחרת.
 
  במה אתה מתעניין?
   
  סימולטורים
   
  הרצאות
   
  הדרכת קשישים
בנהיגת קלנועית
   
  נהיגה מתקדמת
   
  לימוד נהיגה
   
  הדרכות 4X4
   
  אפשר גם אחרת
   
  מרכז הדרכה נייד
לרכיבת אופניים