להזמנות ובירורים:
052-5068585
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
   
  נהיגה בטוחה: אמצעי זהירות לנהיגה בחורף
 
נהיגת חורף שונה מנהיגה בקיץ או באביב מכיוון שבמרבית הימים יורד גשם, והכביש רטוב וחלק. יש להתייחס לתנאי הכביש בחורף ולמאפיינים נוספים כמו ערפל, חושך מוקדם, כתמי שמן ואחיזת כביש נמוכה יותר. לכן, יש להימנע מעצירות ובלימות פתע ככל האפשר ולמניעת החלקה יש לנהוג במתינות ובערנות. חשוב לבדוק האם ברכב שלכם מותקנת מערכת ABS למניעת החלקה מאחר וברכבים אלה יש ללחוץ בחוזקה על דוושת הבלם ואין להרפות את הלחיצה עד לעצירה מוחלטת של הרכב. יש לציין כי חוסר שליטה והחלקה עם הרכב נובעים מכמה סיבות, בין היתר אי שמירת מרחק, פניות חדות, נהיגה מהירה ובלימות פתע. כמו כן, חשוב לבצע בדיקת תקינות של מערכות הרכב לפני החורף ולהדליק אורות גם ביום.
מזג האוויר סוער
החורף מביא עמו גשמי ברכה אך גם תנאי מזג אוויר סוערים המקשים על הנהיגה וגורמים לסכנות רבות. יש להתחשב בתנאי מזג האוויר ולנהוג בהתאם. בנהיגת חורף עלינו להתמודד עם ממטרים רבים, לעיתים גשמי זלעפות, שלג (בהתאם למיקום בארץ), רוחות עזות, ערפל, עלטה, שלוליות, בורות ועוד. כל אלה ועוד מסכנים את הנהגים והולכי הרגל ויש לנהוג במתינות ובמשנה זהירות. לכן, חשוב גם להקפיד על אורות דלוקים לאורך כל שעות היום. אורות רכב דלוקים עוזרים לנהג לראות היטב את הדרך ותורמים לשאר הנהגים ולהולכי הרגל לראות אתכם טוב יותר.
בדיקת תקינות רכב
חשוב לבדוק את תקינות מערכות הרכב לפני התחלת החורף. בבדיקה המקצועית בודקים את תקינות הרכב והמערכות השונות כמו מערכת הבלמים, היגוי, מגבים, צמיגים ואורות. יש לתקן כל תקלה ולהכין את הרכב מבעוד מועד לנהיגת רכב. כמו כן, חשוב לבדוק כי הנכם נוהגים ברכב עם ביטוח חובה בתוקף ומומלץ לרכוש ביטוחי רשות (צד שלישי, מקיף). ביטוח לרכב בחברה הפניקס מבטיח לכם כיסוי ביטוחי רחב והתאמת הביטוח למאפיינים ולצרכים שלכם ולרכב.
מהירות הנסיעה
עליכם להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הכביש ולתנאי מזג האוויר. בחורף מומלץ לנקוט באמצעי זהירות רבים, בראשם נהיגה אטית. חשוב לנהוג לאט בכביש רטוב ועליכם לזכור כי החורף הישראלי מאופיין בגשמים היורדים לסירוגין. לכן, בין ההפוגות בממטרים הכביש מתכסה בלכלוך, אבק ושמנים המצטברים לכדי עיסה חלקה ומסוכנת לנהגים. לפיכך, חשוב להתייחס לכל גשם כאילו זהו גשם ראשון ויש להקפיד על נהיגה זהירה ובטוחה. כמו כן, יש להימנע מכניסה לשלוליות עמוקות וממקומות בהם הצטברו מים, כך לא תרטיבו הולכי רגל, לא תתיזו מים על הרכב מאחור ותימנעו מנזק למנוע ולשאר מכלולי הרכב.
ראות מוגבלת
מזג האוויר החורפי גורם לראות מוגבלת ביום ובלילה. החוק קובע כי יש להאט את מהירות הנסיעה כאשר הראות מוגבלת ובמקרים מסוימים יש לעצור את הרכב. כמו כן, החוק קובע כי אין לצאת לעקיפה כאשר הראות מוגבלת. כאשר יש ערפל, גשם כבד או שלג מותר להדליק את פנסי הערפל מלפנים ומאחור. אגב, אם השמשה הקדמית מכוסה באדים ניתן להפעיל את המזגן יחד עם מפשיר האדים על מנת לזרז את הפשרת האדים. 
לסיכום, הקפידו על אמצעי הזהירות לנהיגת חורף ותוכלו לשוב הביתה בשלום ולשמור על בטיחותם של באי הדרך האחרים.
עוד מידע שימושי בפייסבוק של חברה לביטוח הפניקס
 
 
 
  במה אתה מתעניין?
   
  סימולטורים
   
  הרצאות
   
  הדרכת קשישים
בנהיגת קלנועית
   
  נהיגה מתקדמת
   
  לימוד נהיגה
   
  הדרכות 4X4
   
  אפשר גם אחרת
   
  מרכז הדרכה נייד
לרכיבת אופניים