להזמנות ובירורים:
052-5068585
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
   
  מהי כמות האלכוהול המותרת בנהיגה?
 
מהי כמות האלכוהול המותרת בנהיגה?
 
"אם שותים לא נוהגים" היא לא רק סיסמא בפרסומת של משרד התחבורה. נהיגה לאחר שתייה של משקאות חריפים היא כמובן מסוכנת מאוד ויש לה השפעות חוקיות ומשפטיות הרות גורל. כיום ישנן דרכים מגוונות למדידת רמת האלכוהול בדם, הן על ידי שוטרים, על מנת לאכוף את החוק, והן באופן עצמאי כדי להימנע מנהיגה בשכרות. אם בכל זאת שתיתם ונהגתם, יש כמה דרכי התמודדות מומלצות עם המצב.
 
מה קובע החוק
מה בעצם מגדיר נהג שיכור? החוק המגביל נהגים לאחר שתיית משקאות חריפים משתנה ללא הרף ויש לשים לב להנחיות משרד התחבורה. כמות האלכוהול המותרת משתנה מאדם לאדם, ותלויה בין השאר במשקלו ובמזון שאכל בשעות שקדמו לבדיקה. אצל מרבית האנשים, שתייה של חצי ליטר בירה או כוס יין אחת, יספיקו כדי לעבור את הכמות המותרת. מבחינת החוק, נהג שיכור הוא נהג שבדמו יימצאו יותר מ-50 מיליגרם חומר משכר, או שבאוויר שהוא נושף למכשיר הינשוף יהיו יותר מ-240 מיקרוגרם.
 
מה זה בעצם ינשוף?
ה"ינשוףהוא מכשיר אלקטרוני המאפשר בדיקה של ריכוז חומר אלכוהולי באוויר נשוף. המכשיר מורה על ריכוז חומר משכר באוויר שנושף הנבדק. הבדיקה קבילה בבית משפט ויכולה לשמש כדי להרשיע אדם בגין נהיגה בשכרות. ככל שבדיקת המכשיר תבוצע בסמוך לזמן בו שתה הנהג, כך תוצאותיה יהיו טובות יותר. במידה וחלף פרק זמן מסוים מהרגע בו שתיתם, רמת הכוהל בדם יורדת. כמו כן, אכילה ושתייה של משקאות לא אלכוהוליים מפחיתה את הרמה של החומר בדם.
 
שיכור הולך בזיגזג? לא בהכרח
לבדיקת הינשוף יש מספר חסרונות והיא נחשבת לבדיקה לא מדויקת לחלוטין. כאשר שוטר עוצר אתכם לבדיקה, הוא חייב לוודא כי הוא מבצע את הבדיקה לפחות 15 דקות לאחר ששתיתם משקה אלכוהולי בפעם האחרונה. הסיבה לכך היא שבמידה ויישארו אדים של המשקה שינשפו למכשיר, הדבר עלול לשנות את התוצאות של הבדיקה. על מנת לקבוע שכרות, על השוטר לבצע ראשית בדיקת מאפיינים: למשל לבקש מהנהג ללכת בקו ישר, לגעת עם היד באף ועוד. בית המשפט לא מחייב ביצוע בדיקת מאפיינים כדי להטיל על הנהג עונש. עם זאת, ישנם נהגים שזוכו במקרים שבהם בוצעה בדיקת ינשוף לפני בדיקת המאפיינים. נהגים אלה טענו שתוצאות בדיקת המכשיר עלולות לגרום לשוטר לדעה מוטה בעת שהוא עורך את בדיקת המאפיינים. למרות שהחוק אינו מקל בעונש של נהגים שרמת האלכוהול שנמצאה בגופם נמוכה יותר, ברוב המקרים, הריכוז שנמצא בגופו של הנהג הוא זה שיקבע את העונש שיטיל עליו בית המשפט.
 
 
הטכנולוגיה שתמנע מכם לנהוג שיכורים
על מנת שלא תנהגו כאשר אתם עלולים להיחשב שיכורים על פי החוק, פותחו מספר אפליקציות חדשות. ישנן אפליקציות שניתן להזין להן נתונים כגון משקל גוף ומספר משקאות והן עורכות חישוב של רמותיהם בגוף. בנוסף, קיימות אפליקציות המשלבות התקן חיצוני המספק מידע עדכני על רמת החומר המשכר בגוף ברגע נתון. אפליקציות מתקדמות אלה מציעות למשתמשים גם פתרונות אחרים במידה והם לא יכולים לנהוג עדיין. פתרונות אלה יכולים להיות איתור תחנת מוניות קרובה או מסעדה בה ניתן לאכול ולנוח לפני שאתם עולים חזרה על ההגה.
 
נהגתם שיכורים? פנו לעורך דין
העונש הצפוי על נהיגה בשכרות הוא פסילת רישיון בפעול למשך כשנתיים. בנוסף, יאוחסן הרכב למשך חודש ועל הנהג תוטל פסילה מנהלית ל-30 ימים במקום. במידה ונעצרתם על ידי שוטר ונמצא כי שתיתם הרבה מהמותר, כדאי לפנות לעורך דין לענייני תעבורה כדי שייצג אתכם בבית המשפט. עורך דין טוב יכול להשיג עבורכם את התוצאה הטובה ביותר במצב מסובך זה.
 
  במה אתה מתעניין?
   
  סימולטורים
   
  הרצאות
   
  הדרכת קשישים
בנהיגת קלנועית
   
  נהיגה מתקדמת
   
  לימוד נהיגה
   
  הדרכות 4X4
   
  אפשר גם אחרת
   
  מרכז הדרכה נייד
לרכיבת אופניים