להזמנות ובירורים:
052-5068585
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
   
  חשיבות מערכת בטיחות לרכב
 
מדי שנה, תאונות דרכים גובות את חייהם של מאות ישראלים. עם זאת, החדשות הטובות הן שבשנים האחרונות המספר נמצא בירידה. ניתן לייחס את השינוי למספר גורמים עיקריים, ובכלל זה הגדלת השימוש במערכות בטיחות לרכב מסוגים שונים. על אילו מערכות מדובר? וכיצד הן יכולות לסייע?

מערכות ההתראה

הסוג הראשון של מערכות בטיחות לרכב כולל בתוכו מערכות שתכליתן להתריע במצבים חריגים, המתרחשים במהלך הנהיגה. מערכות מהסוג הזה סורקות את הכביש, בין השאר באמצעות מצלמה או מערכות לעיבוד תנועה, והן יספקו חיווי כאשר סכנה מתקרבת. במהלך נהיגה, מדובר על מצבים דוגמת אלה:
  • סטייה מנתיב הנסיעה.
  • היצמדות יתר לרכב הנוסע מקדימה (אי שמירת מרחק).
  • סכנת התנגשות ממשית בהולך רגל או בגוף אחר.
כבר מסקירת המצבים האלה, ניתן ללמוד על החשיבות של מערכות הבטיחות האלה. ראשית, כל התרחישים שהובאו מעלה אינם דמיוניים כלל וכלל, והם עלולים להתרחש לכל נהג, ובכל נסיעה ונסיעה. בנוסף על כך, העובדה שמדובר בהתראה מיידית מסייעת לנהגים להימנע מאותן שניות בהן הם מאבדים את תשומת הלב והריכוז שלהם על הכביש – דבר ידוע הוא שזהו הגורם העיקרי לתאונות דרכים כיום.

זיהוי תמרורי מהירות

אם סיבה משמעותית לתאונות הדרכים היא אובדן ריכוז רגעי, אין ספק שהתאונות החמורות יותר כוללות בחלקן הגדול נסיעה במהירות מופרזת של אחד מהצדדים לתאונה, או אפילו שניהם. מכמונות המהירות והתמרורים הפזורים בכבישי ישראל אמורים לאפשר לנהג לדעת מהי המהירות המקסימלית המותרת בכביש מסוים, אך הנהגים לא תמיד מעניקים להם תשומת לב. התוצאה היא נהגים שנוסעים במהירות גבוהה יותר, מבלי שהם מודעים לכך.
החדשות הטובות הן שבכוחן של מערכות בטיחות טכנולוגיות לסייע למנוע תרחישים שכאלה. מדובר במערכות מתקדמות, אשר מזהות את תמרורי המהירות הפזורים לכל אורך הדרך, ומדווחות על כך לנהג באופן מיידי. כאשר הוא חורג מהמהירות, כמובן, המערכת מספקת התרעה אודיו ויזואלית.

שליטה באורות

נהיגה בשעות הלילה אינה חוויה נעימה כלל וכלל. בישראל, ניתן למצוא מספר רב של כבישים שאינם מוארים בתאורה מספקת, מה שמצריך מהנהג להפעיל את האורות הגבוהים, כמו גם לנקוט באמצעי זהירות חריגים (למשל, שמירה על מהירות נמוכה במיוחד).
גם במקרה הזה, אפשר להכניס לתמונה מערכת מתקדמת, אשר תפקידה להדליק או לכבות, באופן אוטומטי, את האורות הגבוהים. היתרון המשמעותי שלה נוגע לכך שהיא מונעת את הצורך מהנהג להשקיע מתשומת ליבו על מנת לעשות זאת בצורה ידנית, או אפילו מקרים של שיקול דעת מוטעה של הנהג ביחס להפעלת האורות החשובים האלה.
 
  במה אתה מתעניין?
   
  סימולטורים
   
  הרצאות
   
  הדרכת קשישים
בנהיגת קלנועית
   
  נהיגה מתקדמת
   
  לימוד נהיגה
   
  הדרכות 4X4
   
  אפשר גם אחרת
   
  מרכז הדרכה נייד
לרכיבת אופניים