להזמנות ובירורים:
052-5068585
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
   
  חשיבות הצמיגים ותקינותם בעת השימוש ברכב
 
חשיבות הצמיגים ותקינותם בעת השימוש ברכב
 
יצירת בטיחות ורגיעה על הכביש עומדת כל כמה פרטים מהותיים: האלמנט האנושי, אלמנט תנאי הדרך והאלמנט המכאני. האם ישנן דרכים ליצור סביבת נהיגה וחווית נהיגה בטוחה יותר מבלי להשקיע הון תופעות על תוספות שונות ומשונות ש"מוכר" לנו מכונאי הרכב שלנו.
 
אם אתם רוצים להתחיל במקום החשוב ביותר ברכב מבחינת הבטיחות, מעבר לחלפים והחלקים של המנוע המקום הטוב  ביותר להתחיל בו הוא המקום הנמוך ביותר- הצמיגים. עולם הצמיגים הוא עולם רחב ומגוון וראוי להקדיש לו מחשבה נוספת לפני שעולים על הכביש. דווקא לאלה מכם אשר רוצים לחסוך בעלות, אבל להשקיע בבטיחות נושא צמיגים לרכב, הוא זה שצריך להיות באחד המקומות הראשונים ביותר בסדר עדיפויות השדרוגים, ועד כמה וכמה הטיפולים ברכב.
 
 
 
בדיקת לחץ האוויר בצמיגים – השלכות והשפעות על הכביש
 
לחץ האוויר בצמיגים חייבים להיות מאוזן ושווה בכל צמיג וצמיג לחץ אוויר נמוך מידי עלול להביא לשריפת הגלגל תוך השפעה על הטסות וחומרי המתכת שמתחת לצמיג עצמו, לגרום לאיבוד שליטה על הרכב, וכמובן, הרס בלתי הפיך לצמיג עצמו, ואילו לחץ אוויר גבוהה מידי עלול לגרום להתפוצצות הגלגל, נסיעה בעלת חיכוך גבוה מידי ואיבוד שליטה על הרכב, נהיגה בלתי נעימה ואיבוד שליטה על המהירות, זמן תגובה ארוך יותר בעת עצירת פתאומיות וכדומה.
 
לחץ אוויר שאינו זהה בין הגלגלים, אשר נמנה בין הסיבות המחייבות את הנהג לבדוק את לחץ האוויר, עלול לגרום גם הוא לאיבוד שליטה על המעצורים, זמן תגובה ארוך יותר בעת העצירה, חוסר שליטה על ההגה וקלקול המעצורים ברכב.
 
 
התאמת הצמיגים לסוג הרכב – מותג וסגנון
 
קיימת תופעה רווחת של רכישת צמיגים זולים אשר מתאימים לרכב אך ורק על פי המידות. חשוב מאוד לדעת, כי גם עם הצמיג "מתלבש" על הגלגל באופן מדויק, אין זה אומר שאותו צמיג אכן מתאים לסוג הרכב ולסוג הנהיגה, כמות המרחקים הממוצעות, וכמובן, משקל הרכב.
 
חשוב מאוד לבצע את התאמת הגלגלים אך ורק במוסך מורשה המנוסה בהתאמת הצמיגים לגלגלי הרכב ולרכב עצמו על פי הוראות היצרן, על פי מותג הרכב ותשאול הנהג עצמו באשר לסוג הנהיגה ואורך הנסיעה הממוצעת.
 
 
בחירת צמיגים לנהיגה תחרותית ואתגרית
 
נהיגה תחרותית ואתגרית, דורשת רמת חיכוך גבוהה ביותר עם הדרך כתוצאה מהדרכים המתעקלות והבלתי יציבות אשר קיימות בדרך כלל בפעילויות של נהיגה אתגרים, בייחוד בתנאים טבעיים של כבישים בלתי סלולים ותנאי שטח ברמת מסוכנות משתנה. בהגיעכם אל המוסך, חשוב מאוד לציין באוזניי איש השירות מהן המטרות או המטרות הנוספות אותן משרת כלי הרכב, עד כמה וכמה כאשר מדובר ברכב דו גלגלי.
 
 
התחממות הצמיג – מה עושים במקרה של עשן העולה מהצמיג
 
עצור!  הפסק את הנהיגה מיד, הנח משולש מאחורי האוטו והחלף את הגלגל, שריפה של צמיגים לרכב עלולה להביא לדליקה ברכב כולו, איבוד שליטה על הרבב ותאונות חמורות. חשוב מאוד להבין שגם אם הבית שלכם נמצא במרחק של חמישה קילומטרים בלבד, המשך נהיגה עלולה להסתיים בכל מקום אחר אבל לא בבית.
 
שימו לב לבחירת הצמיגים, הבקרה עליהם, תאריך התפוגה והתאמתם לרכב ולתנאי הדרך בה אתם נוהגים לעבור.
 
  במה אתה מתעניין?
   
  סימולטורים
   
  הרצאות
   
  הדרכת קשישים
בנהיגת קלנועית
   
  נהיגה מתקדמת
   
  לימוד נהיגה
   
  הדרכות 4X4
   
  אפשר גם אחרת
   
  מרכז הדרכה נייד
לרכיבת אופניים