להזמנות ובירורים:
052-5068585
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
   
  המדריך המלא לנהג צעיר לקניית רכב ראשון
 
קניית רכב ראשון מלווה בחששות רבים ויש לקבל החלטה נכונה במיוחד כאשר הרוכש הוא נהג צעיר. הנתונים הסטטיסטיים מוכיחים כי נהגים צעירים מעורבים יותר בתאונות דרכים לכן חשוב לבחור רכב בטוח ואיכותי השומר על ביטחון הנהג והנוסעים ברכבו. כדי לרכוש רכב ראשון יש להחליט האם רוכשים רכב חדש עם ניילונים או לחפש בלוחות המודעות באינטרנט רכב יד שנייה. כמו כן, ניתן לפנות לחברות הליסינג, לחברות ההשכרה ולמגרשי הרכב על מנת לבדוק מכוניות שונות, להתרשם מביצועי הרכבים המוצעים למכירה, ויש לקבוע מסגרת תקציב, ולאחר הרכישה יש לרכוש ביטוח רכב המתאים לנהג צעיר.

מגבלות התקציב

לכל אחד יש חלום על מכונית זו או אחרת אך יש להתחשב במגבלות התקציב וכך קל יותר לבחור את הרכב המתאים ביותר לנהג. אם ניתן לרכוש רכב חדש מהיבואן הרי המשימה קלה יותר ויש להגיע לאולמות התצוגה של היבואנים השונים על מנת לבחור את הרכב בו מעוניינים. כיום ניתן למצוא מידע רב באינטרנט לגבי כל הרכבים, ישנים וחדשים, וכך קל יותר לקבל החלטה נכונה ואחראית. כדאי לעיין במבחני דרכים, לקבל המלצות מחברים ומקרובי משפחה, להשתתף בפורומים מקצועיים ולאחר איסוף המידע ניתן להתמקד בסוג הרכב המתאים והנכון ביותר לנהג הצעיר.

חיפוש רכב משומש

מכיוון שלא כל אחד יכול לרכוש רכב חדש מהיבואן יש להתמקד בחיפושים בלוחות המודעות אך לפני שאתם ממהרים לקבוע פגישה עם בעלי הרכב כדאי לבדוק האם מדובר בסוחר רכב או באדם פרטי. כמו כן, יש לקרוא פרטים על הרכב כמו שנת ייצור, מספר בעלים קודמים, מיהם הבעלים הקודמים (פרטי, עסק, ליסינג, חברת השכרה וכד'), מועד פקיעת הטסט, גיר ידני או אוטומט, מד מרחק, מצב מכני ועוד. כדאי לעיין בתמונות ולבדוק מראש האם יש סימני תאונות על הרכב.

כאשר מגיעים לבדוק את הרכב חשוב לבקש תעודה מזהה ולבדוק ברישיון הרכב כי הפרטים תואמים. אם מדובר בסוחר רכב כדאי להיזהר מכיוון שיש חאפרים בענף מהם יש לשמור מרחק. חשוב לבצע מספר בדיקות מקדימות כמו איתור נזילות, קילופי צבע, חלודה, מכות בפח ובשאסי, ויש לבקש נסיעה קצרה כדי להתרשם מאיכות הנסיעה ויעילות המנוע. אם השתכנעתם כי הרכב תקין חשוב לקחת את הרכב לבדיקה מקצועית במכון מורשה.

עלות הבדיקה הינה כ- 500 ₪ אך אין לוותר עליה מאחר ותוכלו לקבל ייעוץ לגבי איכות הרכב והמלצה האם לרכוש אותו. עליכם לזכור כי במידה ותגלו תקלות ברכב אחרי הקנייה לא תוכלו לבוא בטענות לאף אחד ועליכם לעמוד בהוצאה כבדה.

רגע לפני העברת הכסף והתשלום למוכר עליכם לוודא כי אין על הרכב שיעבוד או עיקול, את הבדיקה ניתן לבצע בסניפי הדואר או דרך חברות המתמחות בכך.

ביטוח לרכב

רגע לפני השלמת העסקה עליכם לרכוש ביטוח רכב. יש לרכוש ביטוח חובה כמתחייב על פי חוק ועליכם להחליט האם לרכוש ביטוח מקיף או ביטוח צד ג'. כדאי לקבל הצעת מחיר לביטוח רכב בחברה הפניקס מכיוון שהפניקס מציעה כיסוי ביטוחי המיועד לנהגים צעירים במחיר משתלם באמצעות שילוב מערכת התראה למניעת תאונות ברכב. כך תיהנו גם ממחיר מוזל וגם מנהיגה בטוחה יותר. אגב, הביטוח כולל שירות נהג חלופי במידה והצעיר שותה אלכוהול.
 
 
  במה אתה מתעניין?
   
  סימולטורים
   
  הרצאות
   
  הדרכת קשישים
בנהיגת קלנועית
   
  נהיגה מתקדמת
   
  לימוד נהיגה
   
  הדרכות 4X4
   
  אפשר גם אחרת
   
  מרכז הדרכה נייד
לרכיבת אופניים