להזמנות ובירורים:
052-5068585
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
   
  הכר את רכבך! טיפולים מומלצים לרכב
 
הכר את רכבך! טיפולים מומלצים לרכב

בטיחות בנהיגה מתחילה ובראש ובראשונה עם ביצוע הטיפולים המומלצים עבור הרכב. טיפולים מן הסוג הזה שומרים על הערך של הרכב, מונעים בלאי ושחיקה וגם משפרים את חווית הנהיגה. הטיפולים מומלצים עבור נהגים על רכבים פרטיים ומסחריים והם משמשים לקוחות פרטיים, משפחות, בעלי מלאכה, אנשי מקצוע ועוד.
את הטיפולים רצוי לבצע בהתאם לדגם הרכב ולהוראות היצרן. אפשר להתייעץ עם מכונאי מוסך מורשה לפני שמבצעים את הטיפולים ולקרוא מידע באתרי אינטרנט העוסקים בתחום. הדבר החשוב ביותר הוא לבצע את הטיפולים בזמן ולהיות עירניים לביצועי הרכב. היכרות עם הרכב היא תנאי לניצול היכולות שלו ושמירה על רמה סבירה של תחזוקה וכשירות מכאנית. 

טיפולים תקופתיים

הקטגוריה העיקרית של טיפולים מומלצים כוללת את הבדיקות התקופתיות. באופן עקרוני, בכל סוג רכב יש הוראות יצרן הקובעות כל כמה זמן או קילומטר יש לבצע טיפול. האפשרויות השכיחות הן טיפול כל 10,000 ק"מ כל 15,000 ק"מ או במקרים מסוימים כל 30,000 ק"מ. ההבדלים בין התקופות המומלצות נובעים מאופי הרכב, סוג ההנעה, חלקי החילוף וכן הלאה. הוראות היצרן ניתנות באופן גורף לרכבים, אולם רצוי להביא בחשבון גם את סוג הנסיעה.
ריבוי נסיעות מחוץ לעיר או לחילופין נסיעות בשטח עם רכבי 4X4 משנים לחלוטין את פריגמת הטיפולים. מומלץ להיצמד להוראות היצרן ככל האפשר, אולם להישאר דרוכים לגבי הבדלים בין תפקוד הרכב בתוך העיר, במהלך נסיעה בפקקים, בנסיעות ארוכות, בתנאי שטח קשים וכן הלאה. נתונים אלו ישנו את תדירות הטיפולים המומלצת ויקצרו אותם בצורה משמעותית. שמדובר במלגזות הטיפול כולל החלפת צמיגים למלגזה פעם בשנה. במקביל, כדאי לזכור כי נסיעה במהירות גבוהה ולאורך זמן מחייבת את המנוע לספוח אליו יותר פיח. כך נוצר בלאי מואץ הנובע מתצרוכת דלק גבוהה ומשריפת תערובת ברמה נמוכה. ברכב כזה הטיפול המומלץ כולל הסרת פיח והוא מתבצע כל 10,000 ק"מ או שנה – מה שמגיע קודם.

השוואה בין טיפול עצמאי לבין טיפול במוסך

רקע טכני והיכרות עם עולם המושגים של תחום מכונאות הרכב מאפשרים ביצוע שורה ארוכה של בדיקות באופן עצמאי. חשוב לשמור על כללי הבטיחות כאשר מבצעים טיפולים מן הסוג הזה ולהפסיק את הבדיקה בכל מקרה של התלבטות.
רצוי להתחיל עם סקירה חיצונית של מצב הרכב ולהתמקד בלחץ האוויר בצמיגים. יש למלא את לחץ האוויר בהתאם להוראות היצרן ולפרטים המופיעים על כל צמיג באופן נפרד. לאחר מכן ניתן להמשיך אל פנים הרכב ולבדוק האם יש חלקי פלסטיק שבורים או שחוקים. אפשר להחליף את רוב חלקי החילוף דרך מוסכים מורשים או גורמים נוספים, כאשר במקרים קיצוניים תלווה הפעולה בבדיקות מורכבות יותר.
לצורך השוואה, טיפול לרכב במוסך כולל המון בדיקות שאי אפשר לבצע באופן עצמאי. הטיפולים מבוצעים על בסיס רשימת נושאים כגון בדיקת בלמים, בדיקת נוזל קירור ובדיקה של מערכת היגוי. במהלך הטיפול מחליפים שמן מנוע המשמש בתור חומר סיכה לבוכנות ובודקים האם יש צורך בהחלפת פלאגים שתפקידם להצית את הדלק. שאר הטיפול משלב בין החלפת מסנן שמן, החלפת מסנן אוויר, החלפת מסנן דלק, החלפת מסנן פלטינות והחלפת שמן גיר. את ההחלפות הללו לא כדאי ולעיתים גם אי אפשר לבצע באופן עצמאי.
לסיכום, היכרות עם הרכב והקפדה על ביצוע טיפולים תקופתיים מבטיחים שמירה על הבטיחות במהלך הנסיעה. עדיף להכניס את הרכב למוסך על פי הוראות הטיפולים התקופתיים ולקבל אחריות מלאה על הבדיקות. אלטרנטיבה זו משתלמת יותר מבדיקות וטיפולים עצמאיים שנעשים בצורה לא מקצועית.
מרכז שירות ח.ח יפו– מוסך מורשה פולקסווגן סיאט בתל אביב, מורשה צ'מפיון מוטורס יעניק לרכבכם את הטיפול הטוב והמקצועי ביותר
 
  במה אתה מתעניין?
   
  סימולטורים
   
  הרצאות
   
  הדרכת קשישים
בנהיגת קלנועית
   
  נהיגה מתקדמת
   
  לימוד נהיגה
   
  הדרכות 4X4
   
  אפשר גם אחרת
   
  מרכז הדרכה נייד
לרכיבת אופניים