להזמנות ובירורים:
052-5068585
 
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
   
  ביטוח רכב
 
ביטוח רכב הינו בוודאות ביטוח הכרחי, כזה שנועד להגן על הנהג, על נוסעי הרכב, הולכי הרגל והנהגים מסביב, במקרה תאונת דרכים, חלילה. הנהג הישראלי מחזיק באפשרויות שונות לרכישת ביטוח רכב. רק ברדיו לבדו ניתן לשמוע בכל מקבץ פרסומות היצע רחב ומבצעים רבים של ביטוח רכב (זאת מהסיבה הפשוטה, שנהגים רבים נוהגים עם רדיו פתוח, מה שהפך אותו לכי פרסום מרכזי שלעיתים ממוקד בקהל הנהגים).

לבחור חברת ביטוח רכב ואת סוג הביטוח

מומלץ להשקיע זמן בבחירה נבונה של ביטוח רכב, לפחות ברכישה הראשונה של ביטוח מסוג זה. מדוע? מפני שמשנה לשנה המבוטח מקבל הנחה בשל הוותק והיעדר תביעות (במידה שלא תבע כלל את חברת הביטוח). חברות ביטוח מציעות מספר סוגים של ביטוח רכב. להלן הסוגים הנפוצים ביותר של ביטוח רכב, אותם ראוי שתשקלו לרכוש טרם תתחילו לנהוג ברכב:
  • ביטוח חובה – כל נהג בעל רכב להחזיק בביטוח חובה. הביטוח מכסה מקרים של פגיעה פיסית, שאירעה בשל תאונה הכוללת את הרכב המבוטח.
  • ביטוח צד ג' – מעניק כיסוי במידה שהרכב המבוטח פוגע ברכוש צד שלישי (כגון רכב, או רכוש אחר כלשהו).
  • ביטוח מקיף – ביטוח המעניק כיסוי במקרי פגיעה גם ברכב המבוטח וגם ברכב או רכוש צד שלישי, בתאונה שנגרמה באשמת הרכב המבוטח. בנוסף, מעניקה פוליסת ביטוח זו גם כיסוי כנגד גניבת הרכב.
בהתאם לרכב וערכו, מחליט הנהג לבדו, או בהתייעצות עם סוכן, אילו ביטוחים כדאי לרכוש.

מחיר ביטוח רכב וקביעתו

מחיר ביטוח רכב עשוי להשתנות מחברה לחברה. לפעמים תוכלו למצוא הפרשים בני מאות שקלים בין החברות., מסיבה שישנם קריטריונים לפיהם נקבע מחיר הביטוח.
הביטוח נקבע על-פי גיל הנהג, משך הזמן בו הוא אוחז ברישיון נהיגה (מחיר יקר יותר עד גיל 24, ועבור נהג חדש האוחז ברישיון נהיגה משך פחות משנתיים), והיעדר תביעות (גם כאשר מדובר בתביעות חברות ביטוח אחרות). מלבד הפרמטרים שצוינו לעיל, מחיר הביטוח מחושב על-ידי החברה גם לפי סוג הרכב, שנת ייצור והיסטוריית תאונות, חלילה.
לפי פרמטרים אלו, ונוספים, מחשבת חברת הביטוח את סיכויי נהג הרכב להיות מעורב בתאונה. במידה שמדובר בסיכוי גבוה, גובה הפרמיה יהיה בהתאם, ומובן שגם להפך.

רכישת ביטוח רכב

טרם רכישת הביטוח, ערוך סקר קצר אצל כמה חברות ביטוח שונות. עבור כל אחת מהן תצטרך לפרט אודות הרכב ופרטיך האישיים. אז תקבל מחברות הביטוח הצעות מחיר עבור הביטוחים השונים (חובה, צד ג', מקיף). תוכל להשוות בין חברות הביטוח השונות ולקבל החלטה. חשוב לדעת, כי באפשרותך לרכוש ביטוח חובה אצל חברה אחת, וביטוח מקיף או ביטוח צד ג' אצל חברה אחרת. דאג שהחברה/חברות מהן אתה רוכש ביטוח רכב, ידאגו לשלוח לך את פירוט הפוליסה.
 
 
 
  במה אתה מתעניין?
   
  סימולטורים
   
  הרצאות
   
  הדרכת קשישים
בנהיגת קלנועית
   
  נהיגה מתקדמת
   
  לימוד נהיגה
   
  הדרכות 4X4
   
  אפשר גם אחרת
   
  מרכז הדרכה נייד
לרכיבת אופניים